Proszę o odpowiedź na pytanie, czy istnieje szansa wyleczenia zapalenia płuc po udarze mózgu?

Mój ojciec, lat 69, miał niedokrwienny udar mózgu, nie mówi, ma sparaliżowaną lewą stronę ciała. Pomoc szpitalną uzyskał w miarę szybko. W trzecim dniu hospitalizacji wkroczyły objawy zapalenia płuc, rozpoczęto terapię antybiotykową. Czy w tej sytuacji ma szanse na wyleczenie? Jeżeli to możliwe, bardzo proszę o szybką odpowiedź, gdyż zdaję sobie sprawę, że o życiu i śmierci decydują najbliższe dni. Dodam, że uszkodzenia mózgu nie były zbyt rozległe.
ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Przebycie udaru mózgu nie wyklucza możliwości leczenia chorób towarzyszących m.in. zapalenia płuc. To, czy uda się wyleczyć tatę zależy m.in. od ogólnego stanu zdrowia, którego niestety nie znam, więc nie mogę wypowiedzieć się szczegółowo. Ważne jest także odpowiednio wczesne włączenie - najlepiej celowanego - leczenia. Przebycie udaru mózgu jest dodatkowym obciążeniem dla organizmu, jednak nie przekreśla szans na leczenie innych chorób, aczkolwiek może je utrudniać.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty