Proszę o pomoc! Bardzo chcę schudnąć

Mam na imię Marta. Mam 12 lat, waga 61 i wzrost 164 cm. Na technice pani podała stronę, gdzie można sprawdzić swoje BMI. Wyszło mi, że mam nadwagę. Nigdy nie próbowałam żadnych diet, ale chciałabym coś zrobić, żeby zrzucić kilka kilogramów z ud i brzucha. Najczęściej, kiedy lekcje mam na 9.00 to na śniadanie jem płatki z mlekiem, ale kiedy na 8.00 to NIGDY. W weekendy zazwyczaj też jem płatki, ale czasem 2 parówki z serem na ciepło, jakiś jogurt. Od niedawna zaczęłam zwracać dużo uwagę na mój brzuch. P.S. Mam niedoczynność tarczycy.

Witam,

Twoje BMI wynosi 22.76.
Odpowiada to 90 centylowi.
Masz lekką nadwagę, ale nie załamuj się.

W diecie osoby z niedoczynnością tarczycy istotna jest odpowiednia podaż białka.
W przypadku odchudzania, ograniczeniu powinny podlegać tłuszcze.

Powinnaś jednak unikać:
-kapusty, kalafiora, brukselki
-brukwi, rzepaku
-soi
-gorczycy
-orzeszków ziemnych
-fasoli, grochu i cebuli.

Produkty te są źródłem tak zwanych czynników wolotwórczych (goitrogennych) - negatywnie oddziałujących na tarczycę.

Przemianę materii (obniżoną) "podkręcą":
-ćwiczenia fizyczne
-przyprawy - kminek, kolendra, majeranek, ogórecznik, seler, czy ruta.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci
Nie polecam omijania śniadań oraz kolacji.
Zamiast słodyczy - postaw na zdrowe przekąski.
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Najlepiej, jeśli dieta będzie prowadzona pod kontrolą lekarza, który ma dostęp do Twoich badań i jest w stanie na bieżąco ocenić stan zdrowia.
Każdego pacjenta charakteryzuje indywidualny stan metaboliczny i w przypadku takich schorzeń, nie wystarczy jedynie konsultacja internetowa.

POZDRAWIAM