Proszę o pomoc, bo nie mogę sobie poradzić. Co mam jeść i z czym, a czego nie powinnam?

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc, mam 28 lat i ważę 70 kg, po 2 dzieci (wiek 10 oraz 5 lat). Od porodu nie mogę sobie poradzić z otyłością brzuszka oraz oponkami. Nie rozumiem, dlaczego nie mogę schudnąć, jeżeli wcześniej jadłam i nie ograniczałam się, a teraz jem 5 posiłków dziennie i myślę, że tak bardzo się nie objadam (do 1000 kalorii). Po prostu jem normalnie, ale z umiarem. Kiedyś potrafiłam zjeść bardzo dużo. Stosowałam diety, brałam różne tabletki i nici z tego, schudłam 4 kilo, przestałam brać i od nowa to samo.

Byłam również u lekarza, gdy ważyłam 80 kilo, powiedział, że jestem zdrowa. „Proszę mało jeść” he he, jak to lekarz w Londynie do Polki - nie ważysz 140 kilo, nie pomogą człowiekowi. Czuję, że coś jest ze mną nie tak, jeżeli kiedyś jadłam dużo, a teraz jem normalnie, dlaczego nie ma efektu? Nie wiem! Jakie badanie powinnam zrobić, co powinnam jeść, a czego nie? Proszę bardzo o pomoc, bo nie mogę funkcjonować normalnie, ciągle o tym myślę. Z góry dziękuję

Witam Panią,

nie podała Pani wzrostu, stąd nie wiem, czy waży Pani prawidłowo, czy też ma Pani nadwagę/jest otyła. O tym co może powodować przyrost masy ciała/powodować brak efektów w odchudzaniu, przeczyta Pani w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy

Warto wybrać się do lekarza i wykonać badania (m.in. hormonów tarczycy). Być może przyjmuje Pani jakieś leki, które mogą zwiększać masę ciała? Zachęcam do zweryfikowania swojego menu w oparciu o Piramidę Zdrowego Żywienia:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Odnośnie do diety - warto pożegnać się z produktami takimi jak:
cukier, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, sery żółte, zawiesiste zupy, kluski, ciasta, fast-foody, smażone potrawy.

Zamiast smażenia potraw, proszę wykorzystać następujące techniki kulinarne:
- gotowanie tradycyjne
- gotowanie na parze
- pieczenie
- duszenie.

Zachęcam do uregulowania pór posiłków (jadać należy regularnie co ok. 3 godz., jednak zmniejszyć wielkość porcji).

Pozdrawiam ciepło