Proszę o pomoc, czy mam depresję?

Mam 27 lat. 8 m-cy temu urodziłam drugie dziecko. Od tego momentu raz jest lepiej raz gorzej. Obwiniam dziecko o to, że musiałam zrezygnować z pracy. Zdarza mi się myśleć że to wszystko przez malucha, że moje życie się skończyło. Często płaczę, nie mam na nic ochoty. Na zmianę albo płaczę, albo się nie odzywam. Wydaje mi się, że moje życie straciło sens. Wszystko robię, bo muszę, a nie dlatego, że chcę. Kocham swoje dzieci, ale te odczucia są silniejsze ode mnie. Proszę o odpowiedź.

Witam!
Opisane odczucia i dolegliwości mogą być wywołane depresją poporodową. Warto skorzystać z pomocy lekarza psychiatry lub swojego rodzinnego lekarza, żeby mogła Pani uzyskać konkretną diagnozę.
Ciąża i narodziny dziecka to bardzo ważne, ale również trudne momenty życia kobiety. Po ciąży organizm znów dostosowuje się do stanu "bez dziecka", dlatego w tym okresie mogą występować różnego rodzaju trudności psychiczne. Jednak utrzymujące się przez długi czas zaburzenia nastroju mogą być spowodowane depresją poporodową. Dlatego zachęcam Panią do konsultacji z lekarzem.

Pozdrawiam