Proszę o pomoc w doborze okularów

Mam 35 lat, od dziecka mam wadę wzroku na prawym oku (o ile się nie mylę nazywa się to niedowidzenie lub leniwe oko, brak mozliwosci skorygowania operacyjnie, bez zezu, zacmy czy innych). Jako dziecko nie udało mi się poprawić wzroku i teraz korzystam z okularów. Dotąd było to 0 dioptri na lewym oku i 3 dioptrie lub więcej na prawym. Obecnie mam 0.5 na lewym i przez pomyłkę u okulisty na prawym oku zamiast 3 dali mi 0 dioptrii. Zorientowałem się dopiero po 6 miesiącach, gdyż i tak prawego oka nie używam. Stąd moje pytanie, czy teraz wymieniając powinienem wybrać okulary: a) 0.5 / 3 b) 0.5 / 0 Zdecydowanie preferuję drugą opcję, gdyż często zdaża mi się zdejmować okulary, wieczorem ich nie nosić, etc. i dzięki zwykłemu szkłu na prawym oku nie mam problemu z częstą zmianą okulary-brak okularów, oczy nie muszą się przyzwyczajać. Więc wolę opcję b), ale nie wiem czy nie wpłynie to długofalowo na dalsze pogorszenie wzroku.

Szanowny Panie, niestety nie mogę odpowiedzieć na Pańskie pytanie. Proszę zasięgnąć opinii okulisty i wtedy podjąć decyzję