Proszę o pomoc w interpretacji badania rtg kręgosłupa szyjnego

Zdjęcie przeglądowe i czynnościowe kręgosłupa szyjnego wykazuje zniesioną lordozę, obniżenie wysokości szpary międzytrzonowej C6/C6, dyskretną niestabilność na poziomie C4/C5 w przodopochyleniu. Czy przyczyną może być uraz podczas kolizji drogowej? Co z tym można zrobić, są jakieś sposoby rehabilitacji?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Trudno mi się jednoznacznie odnieść do wykazanych zaburzeń, bez możliwości zbadania Pana. Niewątpliwie opisywane są odchylenia bez zmian o długotrwałym charakterze wytwórczym, co mogłoby przemawiać za pojawieniem się zmian po wypadku (głównie niestabilność na poziomie C4/C5).

Jednak pełną odpowiedź uzyska Pan po badaniu fizykalnym. Dobrze byłoby przedstawić również wcześniejsze opisy zdjęć/rtg, jeśli takowe były wykonywane.

Pozdrawiam