Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu wyników biopsji

Moja mama ma 72 lata, dwa miesiące temu wybadała sobie guzek. Wynik biopsji: materiał biopsyjny utworzony z bogatobiałkowego płynu, w którym obecne są nieliczne gniazda utworzone z drobnej komórki, prawdopodobnie pochodzenia nabłonkowego. W części tych komórek cechy słabo zaznaczonej atypii jądrowej. Cellulae suspectae - probabiliter carcinoma gelatinosum mammae sinistrae.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Na podstawie wyniku biopsji wysunięto podejrzenie raka galaretowatego piersi. Jest to jedna z postaci histopatologicznych raka piersi, która cechuje się dość powolnym wzrostem i późno daje przerzuty. Niemniej, konieczne jest usunięcie guza i pełna ocena mikroskopowa. W zależności od wielkości guza, a także stanu ogólnego Mamy, zostanie podjęta decyzja o sposobie leczenia.

Pozdrawiam serdecznie