Proszę o poradę- czy to torbiel?

Witam, jestem w nietypowej sytuacji. Zawsze miałam okres regularnie 15,16 dnia każdego miesiąca, mniej więcej co 30 dni, nigdy mi się nie spóźniał. Tym razem spóźnił mi się o prawie tydzień. Sytuacja nie wyglądała najlepiej, czułam się nabrzmiała, piersi obolałe, nabrzmiałe, częściej oddawałam mocz, byłam senna w południe, lecz w nocy lub nad ranem się budziłam jak nigdy, bo jestem śpiochem i lubię spać nawet do południa. Czułam, że coś jest nie tak ze mną, nawet większa ochota na sex, przy tym też uczucie w podbrzuszy jakby skurcze.

Następnie przy stosunku z mężem poczułam okropny ból,jakby w macicy i jakby we mnie coś pękło, po czym zauważyłam niewielką ilość krwi, a potem plamienie, średnioczerwone, skurcze okolicy jajników, podbrzusza miałam ciut silniejsze. Następnego dnia jakby ze mnie wszystko wybuchło, zaczęłam mocno krwawić wraz z olbrzymimi skrzepami. Skontaktowałam się z lekarzem, on natomiast powiedział mi, że nie ma podstaw do obaw, bo puls mam w porządku i nie należy mnie kierować z tym do specjalisty. Mam obserwować przebieg sytuacji, a usg ewentualnie może mi zrobić za 4 tygodnie (dziwne podejście). Dziś widzę, że krwawienie ustępuje trochę szybko jak na zwykły okres, nawet najkrótszy okres trwał minimum 3,4 dni obwicie, i nadal odczuwam niewielkie skurcze. Miałam w przeszłości 2 razy obumarcie ciąży w 3 miesiącu ciąży, po czym urodziłam dziecko bez problemów. Miałam też w przeszłości wyczuwalne przez ginekologa pęcherzyki, które jak stwierdził są nie groźne gdyby się powiększył to by trzeba było wycinać lub wypalać.
Proszę o poradę, na co mój przypadek wygląda, na torbiel, który mógł urosnąć co by mi opóźniło okres po czym pękł co trochę to dziwne, bo nigdy nie miałam z tym żadnych problemów, czy raczej na poronienie (test wyszedł negatywnie, lecz gdy byłam w ciąży wcześniej zawsze test mi późno wykrył ciążę dopiero po tygodniu lub półtora od spodziewanej miesiączki). I czy ewentualnie takie poronienie jest dla mnie groźne i czy wymaga dodatkowego czyszczenia.
Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno z takiego opisu postawić diagnozę, proszę nie wierzyć, że ktoś telefonicznie czy przez internet będzie w stanie to zrobić. Opisane objawy mogły towarzyszyć poronieniu na bardzo wczesnym etapie ciąży, ale mogły też być miesiączką, która z racji opóźnienia miała inny, bardziej gwałtowny niż zwykle przebieg. Powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, poronienie zawsze może oznaczać ewentualne problemy dla Pani zdrowia. Może Pani też wykonać test ciążowy lub badanie bHCG z krwi, jeżeli była Pani w ciąży dadzą one wynik pozytywny.

Pozdrawiam serdecznie!