Proszę o program ćwiczeń:)

Witam! Mam 14 lat, ważę 61 kg i mierzę 167 cm. Chcę schudnąć, dietę już mam, a teraz chciałbym prosić o program ćwiczeń. Kupiłem sobie sztangę, ale nie wiem, które z mięśni na niej ćwiczyć :(. Tak wygląda moja sztanga http://bieznie.com.pl/sklep/galerie/l/lawka-pod-sztange-hms-ls_2114.jpg . Nie należę do tych typów grubasa. Jestem w miarę szczupły. Jednakże chciałbym troszeczkę nabrać tkanki mięśniowej i chciałbym urosnąć. Proszę o pomoc.! Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź :)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli chcesz nabrać masy mięśniowej musisz wiedzieć jaki % Twojego ciała stanowi tkanka tłuszczowa, a jaki mięśniowa. Odpowiedź uzyskasz u dietetyka, który wykona pomiar składu ciała, dzięki temu będziesz wiedział po pewnym czasie ćwiczeń, czy są jakieś efekty. Pamiętaj też, że masa mięśniowa jest cięższa od tłuszczowej i patrząc na kg na wadze nie będziesz miał poglądu na to ile faktycznie masz tłuszczu w ciele (tutaj też radzę co jakiś czas wybrać się do dietetyka na kontrolę).
Jeśli chodzi o ćwiczenia na masę mięśniową, nie wiem które partie ciała chcesz wzmocnić. Na ławeczce którą wybrałeś możesz wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion (z hantlami), mięśnie brzucha oraz nóg. Warto wybrać się na siłownie, gdzie trener fitness doradzi Ci w jaki sposób najlepiej ćwiczyć przy Twojej budowie ciała i co da najszybsze efekty.

Pozdrawiam.