PROSZĘ O PRZEANALIZOWANIE WYNIKÓW MOJEJ CÓRKI STRASZNIE SIĘ O NIĄ MARTWIĘ

Witam, proszę o analizę wyników mojej córki, która ma 4,5 roku i jest cały czas blada, nadmienię iż córka nie zabardzo chce jeść, często choruje łapie takie normalne infekcje przedszkolne ale miała również już cztery razy rota wirusa i raz zapalenie układu moczowego a ostatnio rota + podejrzenie przymiedniczkowe zapalenia nerek, ma astmę oskrzelową i jest alergiczką mam najnowsze badania morfologii nie ma naszej lekarki i nie mam kogo poradzić się w sprawie ich analizy dziękuję i proszę o jak naszybszą odpowiedź strasznie się martwie. Podaję wyniki: Krwiniki białe Leukocyty we krwi 3,830 K/uL Granulocyty 28,0% Limfocyty 57,7% Monocyty 10,4% Granulocyty kwasochłonne 2,6% Granulocyty zasadochłonne 1,3% Krwiniki czerwone Erytrocyty we krwi 4,94% Hemoglobina we krwi 13,7% Hematokryt 37,8% Średnia objętość erytrocytów 76,5 fL Średnia masa Hgb 27,7 pg Średnie stężenie Hgb 36,2 g/dl Wskaźnik anizocytozy erytrocytów 15,9% Płytki krwi 221 K/uL Średnia objętość płytek krwi 10,2 fL Płytkokryt 0,23% Wskaźnik anizocytozy płytek 11,6% Wskaźnik dużych płytek 25,9% OB 12 mm Antystreptolizyna O 5 IU/ml Białko C-reaktywne 1,4 mg/l Aminotransferaza alaninowa 15 IU/l Proszę o jak najszybszą odpowidż. z góry dziękuję
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Zaznaczę odchylenia:

Leukocyty-obniżone dośc znacznie

Zaburzony stosunek granulocytów obojętnochłonnych ( za mało) do limfocytów (zbyt duzo), nieco podwyższony poziom monocytów oraz granulocytów zasadochłonnych..

Ponadto nieco podwyższone OB.

Proszę nie wpadać w panikę. Czasem obniżenie leukocytów występuje podczas infekcji. To samo dotyczy zmienionego stosunku granulocytów do limfocytów.Niestety nie podała Pani wartości bezwzględnych dwóch ostatnich parametrów. To ważne, bo na nich się opieramy, a są często prawidłowe mimo zaburzonych odsetków.

Biorąc pod uwagę informacje o  ogólnym zdrowiu i objawach córki, może warto pomyśleć o diagnostyce zaburzeń odporności?

Pozdrawiam serdecznie