Proszę o radę - jak schudnąć i się zdrowo odżywiać?

Witam! Jestem dziewczyną, mam 16 lat, ważę około 55 kg i mam 160 cm wzrostu. Bardzo chciałabym schudnąć, ponieważ mam duży brzuch i dużą pupę :( Bardzo nie lubię swojej figury. Chciałabym schudnąć, ale nie wiem od czego zacząć, a dokładnie jak zacząć? Nie wiem np. jakie przerwy robić pomiędzy posiłkami, ile posiłków jeść dziennie, czego unikać a czego nie? Chciałabym też dostać jakieś praktyczne wskazówki, które mi się przydadzą, np. przykładowy plan, który by mi bardzo pomógł. Z góry dziękuję :) P.S. Mam problemy z trawieniem, czy to przeszkadza, aby schudnąć?

Witam serdecznie,

zacznę od tego, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie potrzebujesz odchudzania, a wręcz diety w Twoim wieku są niewskazane ze względu na zwiększone zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze związane z rozwojem i dorastaniem. Teraz powinnaś  zdrowo się odżywiać i nauczyć prawidłowych nawyków żywieniowych.

Zacznij od zapoznania się z piramidą żywienia, która obrazuje jakie produkty i w jakich ilościach należy jeść:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Zapoznaj się z liczną lekturą artykułów na temat zdrowego odżywiania w serwisach www.abczdrowie.pl   np. :
http://abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/przepis-na-idealne-sniadanie

Powinnaś zjeść 4-5 posiłków dziennie w odstępach około 3-godzinnych np. 3 większe i 2 mniejsze:
-śniadanie,
-II śniadanie,
-obiad,
-podwieczorek,
-kolacja.

Posiłki komponuj zgodnie z piramidą żywienia, tak, aby w każdym znalazły się warzywa lub owoce, a  w większości składały się one z produktów zbożowych pełnoziarnistych i chudego nabiału lub mięsa.

Jeśli masz wątpliwości, zachęcam do zadawania szczegółowych pytań:-)

Pozdrawiam