Proszę o rozpoznanie moich wyników badań

Jestem kobietą, mam 31 lat. Od dłuższego czasu leczono mnie antybiotykami z powodu infekcji gardła i dróg oddechowych. Po dwóch antybiotykach, po zażyciu dwóch-trzech pastylek, dostawałam biegunki. Stwierdzono, że mam wyjałowiony organizm, ponieważ na języku pojawia mi się biały nalot i czerwone krosty. Biorę teraz cały czas T***. Ale od grudnia mam stan podgorączkowy 37,4. Zlecono mi badania moczu i morfologię, a wyniki są następujące: aspat: 19,0, alat: 21, cholesterol całkowity: 164, kreatynina: 0,7; pas: 4,3, glukoza: 85, ciężar właściwy: 1,025, ph: 6,5, erytrocyty: 5, płytki: 228, limfocyty: 26,1, mdx (i inne)11,20, neutrofile: 62,70, limfocyty: 1,6, mdx (i inne): 0,6, neutrofile:3,8, pwd: 13,6, mpv: 11,3, leukocyty: 0-2. OB: 20 MM. Mocz: nabłonki płaskie nieliczne w preparacie, kryształy szczawianu wapnia: bardzo liczne w preparacie, pasma śluzu: liczne w preparacie, erytrocyty częściowo wyługowane 1-3. Lekarz twierdzi, że badania są w normie, ja nie czuję się jednak najlepiej. Ten nalot na języku bardzo mi dokucza, do tego ta podwyższona temperatura. Gdzie mogę się zgłosić i kto mi może pomóc? Proszę o pomoc. Chcę wiedzieć, czy badania są naprawdę w normie, jak twierdzi lekarz.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry Pani.

Zgodnie z opinią Pani lekarza, badania są w normie. Co jednak nie znaczy, że jest Pani zdrowa. Morfologia krwi obwodowej oraz ogólne badanie moczu nie wskazują jednoznacznie na infekcję. Rozumiem, że ból gardła już przeszedł. Czy dalej się utrzymuje?
Być może przyczyną Pani problemów jest rozprzestrzeniająca się grzybica zapoczątkowana przez antybiotykoterapię. Należałoby to sprawdzić i wdrożyć leczenie przeciwgrzybicze. Preparty probiotyczne powinny być sosowane w trakcie antybiotykoterapii, stosowane teraz, nie zwalczą grzybicy.

Taka utrzymująca się przewlekle podwyższona temperatura ciała, połączona z ewidentynymi objawami obniżonej odporności, może wskazywać również na nowotwór hematologiczny, dlatego po wykluczeniu grzybicy, to powinien być kolejny trop diagnostyczny.