Proszę o szybką odpowiedź - czy jestem w ciąży?

Zrobiłam 3 różne testy ciążowe w różnych dniach, wszystkie wyszły pozytywnie. Byłam u ginekologa, nic nie stwierdził, mówił że płód może mieć 3,5 tyg., czy to za wcześnie? Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Witaminy w ciąży

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży jest bardzo duże. Jednak nie można postawić jeszcze takiego rozpoznania, gdyż dodatni test ciążowy należy do tzw. prawdopodobnych objawów ciąży, a żeby móc mówić o ciąży konieczne jest stwierdzenie co najmniej jednego z pewnych objawów ciąży np. uwidocznienie zarodka w jamie macicy.
Jest to spowodowane tym, że test ciążowy opiera się na oznaczeniu jakościowym stężenia hormonu beta-HCG w moczu, który to hormon nie jest specyficzny jedynie dla prawidłowej ciąży, ale też np. dla ciąży pozamacicznej i innych.
3,5 tygodniowa ciąża nie jest jeszcze widoczna w usg. Trzeba będzie wykonać kolejne badanie w najbliższym czasie.
Proponuję obserwację siebie, być może znajdzie Pani kolejne prawdopodobne objawy ciąży.

Polecam lekturę artykułu na temat objawów ciąży, który znajdzie Pani tutaj.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.