Proszę o wyjaśnienie opisu do zdjęcia RTG kręgosłupa lędźwiowego - AP boczne

Mam 58 lat. Od kilkunastu dni dokucza mi bardzo silny ból rozkładający się od prawego biodra przez pośladek, udo,łydkę (prawa strona). Ból nie pozwala na normalne wstawanie z łóżka, jest uciążliwy, niezwykle silny, powodujący chwilową utratę czucia w nodze, a w konsekwencji upadek. Przewróciłam się już kilka razy. Dzisiaj wykonałam RTG, którego wyników nie rozumiem. Zapisano, że krąg przejściowy w przejściu L-S: lumbalizacja S Prawowypukła rotoskolioza kręgosłupa lędźwiowego. Zniesienie lorozy.Umiarkowanego stopnia zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitozy krawędziowej z objawami wielopoziomowej dyskopatii zwyrodnieniowej. Chcę zrozumieć, czym jest tak opisana dolegliwość, jak sobie pomóc i na ile to jest niebezpieczne? Dziękuję z góry za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
58 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nie możemy udzielić odpowiedzi na zadane pytanie, ponieważ nie interpretujemy wyników badań.

Dla postawienia diagnozy niezbędny jest szczegółowy wywiad i badanie lekarskie w tym  neurologiczne.

Pozdrawiam