Proszę o wyrażenie swojego zdania na temat moich wyników badań

Mam 21 lat, to wyniki mojej morfologii: WBC 13,1 [+] RBC 4,37 HCT(%) 36,4 [-] LYM (%) 12,2 [-] MCV 83 MON(%) 1,3 [-] HGB 12,4 GRA (%) 86,5 [+] MCH 28,4 MCHC 34,2 LYM 1,6 RDW(%) 13,2 MON 0,1 [-] PLT 162 GRA 11,4 [+] PDW(%) 15,2 MPV 9,3 PCT(%) 0,2
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W wyniku Pani morfologii zwraca uwagę wysokie stężenie krwinek białych, a konkretnie granulocytów obojętnochłonnych. Stan taki najczęściej jest wynikiem ostrej infekcji bakteryjnej (choć może być także spowodowany przez choroby krwi, ogólnoustrojowe choroby zapalne i in.).

Nie wiem z jakiego powodu wykonywała Pani badanie. Na podstawie samego wyniku morfologii krwi nie można postawić diagnozy. Konieczna jest wizyta u lekarza, który w zależności od wskazań, zleci wykonanie dalszych badań bądź zaproponuje Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.