Proszę o wytłumaczenie wyniku badania

Wynik badania histop. 282978/01,02 - guz okolicy zabrodawkowej i brodawka sutkowa, carcinoma ductale infiltrativum mammae. Bloom II G - 2 mbr - II max. diam. 0,7 cm, carcinoma intraepidermale et intraductale (pageti) infiltratio carcinomatosa telae mamillae. Pt4. 282978/03, 04, 05, 06 - kwadranty: tela carcinomatosa absunt. 282979 - węzeł chłonny ''wartowniczy'': lymphadenitis chronica, materiał przebadany seryjnie. Pno (sn-) immunohistochemia er (+) w ok. kilku % komórek neo pgr-(-) her- 3+.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Z opisu badania histopatologicznego wynika, że rozpoznano inwazyjny przewodowy rak sutka z komponentą nieinwazyjną (co nie ma większego znaczenia), we wczesnym stadium zaawansowania, z brakiem przerzutów do węzła chłonnego wartowniczego. Stopień złośliwości G2 (średni - w skali od G1 do G3). Obecne są receptory dla estrogenów (korzystne) oraz HER-2 (niekorzystne).

Z pewnością będzie można zastosować leczenie hormonalne. Co do chemioterapii, to czynnikiem decydującym jest także wiek pacjentki. O dalszym leczeniu zadecyduje prowadzący lekarz onkolog.

Pozdrawiam serdecznie