Proszę o zinterpretowanie wyniku rezonansu magnetycznego kolana
Witam mialam wykonywany rezonans na prawe kolano ponieważ miałam podejrzenie chondromalacje rzepki rezonans zlecił mi oczywiście ortopeda. Po rezonansie w wynikach jest napisane ; Prawidłowa intensywność sygnałów więzadeł krzyżowych, pobocznych oraz więzadła rzepki stawu kolanowego. Przyczep pasma biodrowo-piszczelowego i przywodziciela wielkiego prawidłowy. Róg tylny łąkotki przysrodkowej z widocznym pasmowatym obszarem podwyższonego sygnału jak w przypadku zmian degeneracyjno-przeciazeniowych stopnia 2. Poza tym łąkotki boczna i przysrodkowa bez patologicznych zmian. Wysokie ustawienie rzepki - wskaźnik Insall-Salvati mierzy 1,5. Chrząstka rzepki i kłykci kości udowej i kości piszczelowej bez cech chondromalacji. Intensywnosc sygnałów szpiku kostnego kłykci i rzepki prawidlowa. Fizjologiczna ilosc płynu w jamie stawu kolanowego. Niewielkie zmiany ciała tluszczowego Hoffy w przedziale bocznym ,tuż poniżej rzepki. Moje pytanie czy mam się spodziewać operacji ,co to oznacza.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. Wszystko zależy od stanu klinicznego oraz objawów. Należy z tym wynikiem udać się do lekarza kierującego na badanie. Pozdrawiam.