Proszę o zinterpretowanie wyniku rezonansu magnetycznego kolana

Witam mialam wykonywany rezonans na prawe kolano ponieważ miałam podejrzenie chondromalacje rzepki rezonans zlecił mi oczywiście ortopeda. Po rezonansie w wynikach jest napisane ; Prawidłowa intensywność sygnałów więzadeł krzyżowych, pobocznych oraz więzadła rzepki stawu kolanowego. Przyczep pasma biodrowo-piszczelowego i przywodziciela wielkiego prawidłowy. Róg tylny łąkotki przysrodkowej z widocznym pasmowatym obszarem podwyższonego sygnału jak w przypadku zmian degeneracyjno-przeciazeniowych stopnia 2. Poza tym łąkotki boczna i przysrodkowa bez patologicznych zmian. Wysokie ustawienie rzepki - wskaźnik Insall-Salvati mierzy 1,5. Chrząstka rzepki i kłykci kości udowej i kości piszczelowej bez cech chondromalacji. Intensywnosc sygnałów szpiku kostnego kłykci i rzepki prawidlowa. Fizjologiczna ilosc płynu w jamie stawu kolanowego. Niewielkie zmiany ciała tluszczowego Hoffy w przedziale bocznym ,tuż poniżej rzepki. Moje pytanie czy mam się spodziewać operacji ,co to oznacza.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od stanu klinicznego oraz objawów. Należy z tym wynikiem udać się do lekarza kierującego na badanie. Pozdrawiam.