Protruzja jądra miażdżystego krążka międzykręgowego naciskająca na worek oponowy

na poziomie TH 12 -L 1 protruzja jadra miażdżystego krążka międzykręgowego naciska na worek oponowy i początkowy odcinek kanału korzeniowego nerwu rdzeniowego czy wpływa na nieprawidłowości w oddawaniu moczu

Witam serdecznie,

Proszę udać się do urologa lub nefrologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

Zależy jakie zaburzenia.
Niewielka części układu współczulnego pochodzi z włókien wchodzących lub wychodzących na wysokości L1. Są one, razem z innymi odpowiedzialne za rozluźnienie mięśnia wypieracza pęcherza i skurcz mięśnia zwieracza wewnętrznego oraz za odczuwanie wypełnienia pęcherza moczowego