Prowadzenie auta a zez

Czy jeśli mam lekkiego zeza, miałam robione operacje, to mogę jeździć autem? Dodam ,że nie widzę w 3D. Zdałam miesiąc temu na prawo jazdy, ale mam tendencje do zjeżdżania do krawężnika. Nie jeżdżę środkiem jezdni.To kwestia wyczucia auta, czy może być spowodowana wadą?Koledze okulista powiedziała,że osoby z zezem widzą lekko przekłamany obraz. np gazetę przesuniętą w daną stronę bardziej niż jest to w rzeczywistości, mimo dobrego wzroku.To prawda?

Renata GrzechociĹska

Jeśli lekarz badający Panią przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy nie widział przeciwwskazań. Nie ma powodu, żeby Pani nie jeździła. Jeśli narazie czuje się Pani niepewnie proponuję wykupić dodatkowe jazdy.