Prowadzenie pamiętnika w okresie dojrzewania

Czy prowadzenie pamiętnika pomaga nastalotkom w przejsciu tego trudnego dla nich okresu?

Pisanie pamiętnika pozwala na ekspresje, a także często usystematyzowanie swoich uczuć i emocji, które mogą być bardzo gwałtowne w okresie dojrzewania. Często pisanie go pomaga i przynosi ulgę nie tylko nastolatkom, ale także osobom w każdym wieku.

Pozdrawiam!

Niektórym nastolatkom pomaga. Możliwość uzewnętrznienia uczuć i przeżyć jest pomocna w ich zrozumieniu i usystematyzowaniu. Jednak to od konkretnej osoby (nastolatka) zależy, czy taka forma będzie mu bliska.