Prowokowanie wymiotów i spożywanie jedynie śniadań

Od dwóch miesięcy zdarza mi się prowokować wymioty. Od września zaś zaczęło to być bardziej rygorystyczne. Cały dzień w szkole. Potem kilka kubków kawy. Jem tylko śniadania przed szkołą - jabłko, albo kanapka, albo mizeria bez śmietany etc. Raz na kilka dni mam większą ucztę, po niej wymiotuje, na noc biorę tabletkę przeczyszczającą. Czasem zdarza mi się, że zjem coś więcej niż śniadanie rano (np płatki, albo kanapkę) i wtedy ze strachu też biorę przeczyszczacze, nawet więcej. Ile schudnę tak?
ponad rok temu

Witaj. Odchudzanie polega na utracie tkanki tłuszczowej, natomiast Twój sposób może doprowadzić jedynie do utraty wody z organizmu oraz masy mięśniowej, a dopiero potem pewnej ilości tkanki tłuszczowej. Dodatkowo prowokując wymioty i jedząc głodowe ilości kalorii w ciągu dnia możesz doprowadzić do skrajnego wyniszczenia organizmu. Natychmiast powinnaś przestać stosowania takich praktyk – myślę, że Twoje życie i zdrowie jest ważniejsze od utraty paru kilogramów. Powinnaś także zwrócić się do lekarza i przedyskutować z nim swoje obawy. Po pomoc w zdrowym i skutecznym odchudzaniu zwróć się do dietetyka, ponieważ sama możesz sobie zrobić jedynie krzywdę. Pozdrawiam.

Witam,
warto byłoby spytać nie ile Pani schudnie, ale jaką szkodę wyrządzi Pani swojemu organizmowi.
Środki przeczyszczające w połączeniu z inicjowaniem wymiotów oraz niskokaloryczną dietą prowadzi do znacznego osłabienia i odwodnienia organizmu.
To NIE jest sposób na odchudzanie.
Należy jeść regularnie, dobrze zbilansowane posiłki.
Połączyć je z wysiłkiem fizycznym i odpowiednią ilością wypijanej wody.
Taki prosty sposób gwarantuje Pani spadek masy ciała. Zdrowy spadek.
Radziłabym konsultacje ze specjalistą, który po rozmowie z Panią stwierdziłby czy nie mamy do czynienia z zaburzeniami odżywiania jak np bulimia.

Witam,
Bardzo odradzam stosowanie takich metod odchudzania. Waga może się obniży, ale głównie ze względu na odwodnienie organizmu, co jest bardzo niekorzystne dla zdrowia i urody. Poza tym - bardzo szybko wraca.
Radziłabym sprawdzić u specjalisty czy faktycznie potrzebujesz diety odchudzającej i jeśli tak to warto tak ją ułożyć, aby przynosiła spadki masy ciała z tkanki tłuszczowej. Tylko to gwarantuje zdrowy i trwały efekt.
Pozdrawiam
Ewa Ceborska