Prowokujące myśli związane z nerwicą natręctw

Cierpie na nerwice natręctw. Od listopada zmagam się z przykrymi myślami dotyczącymi skrzywdzenia moich bliskich. Boje się ostrych narzędzi, a w szczególności noży. Żyje w ciągłym strachu. 2 tygodnie temu podjelam terapie grupowa, ale jak na razie, bez efektów. Myśli są natarczywe i prowokują u mnie ataki paniki. Co mam zrobić, by odzyskać dawny spokój i radość życia?

Witam serdecznie,
to bardzo dobry krok, ze podjęła Pani terapię, na konkretny efekt zwykle trzeba nieco poczekać, ale zachęcam do dzielenia się swoim problemami i obawami właśnie na terapii, to doskonałe do tego miejsce. Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Proszę pomyśleć o terapii indywidualnej - być może na początek będzie to lepszy wybór niż terapia grupowa. Przede wszystkim polecam terapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam.