Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pryszcz w nosie a ropień mózgu

2dni temu wyskoczył mi pryszcz w nosie.. dzisiaj zauważyłam że pojawiła się ta biała ropa czy coś.. na ogół nie mam żadnych pryszczy rzadko kiedy coś mi wyskakuje a ten nie dość że bolał to jeszcze dziwnie wyglądał.. denerwował mnie więc go dzisiaj wycisnęłam i przed chwilą przeczytałam na innym portalu że nie można dotykać takich pryszczy i że przez to grozi ropień mózgu.. to prawda? jeżeli tak to co mam zrobić żeby do tego nie doszło?
KOBIETA ponad rok temu

Znamiona barwnikowe

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Czy może dojść do takiej sytuacji.... myślę, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Oczywiście nie powinno się wyciskać tego typu zmian, ponieważ grozi to nadkażeniem oraz cofnięciem się treści ropnej wgłąb skóry. Stąd pewnie ktoś informował o możliwości wytworzenia się ropnia. Na skórze nosa jest to tak jak wspomniałem bardzo rzadkie powikłanie. Doraźnie polecam zastosować maść na pryszcze, najlepiej z antybiotykiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, nie jest to taki łatwe by z pryszcza w nosie od razu nabawić się ropnia mózgu. Należy zastosować maść z antybiotykiem np. mupirox lub altargo. Proszę zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy