Pryszcz w nosie a ropień mózgu

2dni temu wyskoczył mi pryszcz w nosie.. dzisiaj zauważyłam że pojawiła się ta biała ropa czy coś.. na ogół nie mam żadnych pryszczy rzadko kiedy coś mi wyskakuje a ten nie dość że bolał to jeszcze dziwnie wyglądał.. denerwował mnie więc go dzisiaj wycisnęłam i przed chwilą przeczytałam na innym portalu że nie można dotykać takich pryszczy i że przez to grozi ropień mózgu.. to prawda? jeżeli tak to co mam zrobić żeby do tego nie doszło?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy może dojść do takiej sytuacji.... myślę, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Oczywiście nie powinno się wyciskać tego typu zmian, ponieważ grozi to nadkażeniem oraz cofnięciem się treści ropnej wgłąb skóry. Stąd pewnie ktoś informował o możliwości wytworzenia się ropnia. Na skórze nosa jest to tak jak wspomniałem bardzo rzadkie powikłanie. Doraźnie polecam zastosować maść na pryszcze, najlepiej z antybiotykiem.