Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pryszcze i zaskórniki u 25-latki

Witam, jestem kobietą i mam 25 lat oraz pryszcze i zaskórniki wyłącznie po lewej stronie twarzy, na policzku, szyi i w okolicach żuchwy. Paradoksalnie zazwyczaj śpię na prawej stronie. Czy to mogą być hormony? Od czego powinnam zacząć?
KOBIETA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Bezpieczne opalanie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
umów wizytę 0

Dzień dobry,

Pani problem może by spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Warto by było sprawdzić ich poziom. Jeżeli gospodarka hormonalna pracuje prawidłowo proszę udać się do kliniki medycyny estetycznej na konsultację. Istnieje dużo zabiegów poprawiających kondycję cery problematycznej jak np peelingi chemiczne, laserowy peeling węglowy itp. Ważna jest też odpowiednia pielęgnacja domowa, która powinna być dobrana do Pani rodzaju cery.

Pozdrawiam serdecznie.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety