Pryszcze na szyi i policzkach

Witam, mam 30lat jestem kobieta. Mam pryszcze na szyi ale wiekszosc na policzkach. W tym roku jest ich znacznie duzo zmienilam tabletki anty na "silniejsze" . Sa to pryszcze na szyi i policzkach, ktorych w większości nie da sie wycisnac. Pryszcze na szyi robia sie duze czerwone i zostawiaja slady- plamy czerwone nie znikaja!!! nie bylam nigdy z tym u lekarza ale musze isc jak najszybciej strasznie mnie to meczy. Chciałabym jednak najpierw dowiedzieć się, co takie pryszcze na szyi mogą oznaczać. Czy ich występowanie to objaw jakiejś choroby, może jakaś postać trądziku? A może są one jednym z pierwszych objawów jakiejś groźniejszej choroby? na razie przede wszystkim martwi mnie fakt, że wyglądają one mocno nieestetycznie, ale z drugiej strony zaczęłam się również martwić właśnie o ten aspekt zdrowotny. Czy mogłabym prosić o informacje, co mogą oznaczać takie pryszcze na szyi i na policzkach? Bardzo dziękuję.

Szanowna Pani
Zmiany, które ani opisuje to tradzik. Choroba może mieć różne przyczyny , czasem hormonalne ,czasem np zalezne od diety. Ważna jest konsultacja lekarska, próba ustalenia przyczyn, właściwego leczenia oraz właściwej pielęgnacji skóry. Przede wszystkim jednak proszę nie wyciskać zmian, moze to spowodować rozszerzenie się stanu zapalnego oraz powstawanie trwałych blizn.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.