Przebarwienia na skórze po oparzeniu słonecznym w dzieciństwie

u mojego narzeczonego (25 lat) zauwazylam na obu lydkach jasnobrązowe, niewiele ciemniejsze od skory przebarwienia, takie plamy ok 6-7 cm, plaskie, po prostu skóra w tym obrebie ma inny kolor. zapytany co to jest, powiedzial ze jako dziecko poparzyl się na słońcu podczas pobytu za granicą, miał wtedy ok 6-7 lat. czy w obrebie takich przebarwień może rozwinąć się czerniak/rak skóry? czy powstaje on w znamionach(u narzeczonego brak jest jakichkolwiek pieprzyków itp.)

Czerniak nie powstaje na podlozu tzw. przebarwien pozapalnych (bo jesli, to z takimi mamy do czynienia). Wszelkie watpliwosci rozwieje wizyta u dermatologa. Lekarz pomoze takze dobrac odpowiednia metode likwidacji tych zmian.