Przebarwienia na skórze worka mosznowego

Na worku mosznowym pojawiły mi sie dwie plamki jaśniejsze (jakby przebarwienie). Nic mnie nie boli i nie swędzi. Czy mam sie tym przejmować?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej ocenić opisane zmiany, co wyklucza możliwość postawienia diagnozy. Opisane zmiany mogą rzeczywiście być tylko przebarwieniami, teoretycznie może być to jednak także wynik np. infekcji. W celu oceny zmiany sugeruję bezpośrednią konsultację z lekarzem.

Jeżeli plamki są jaśniejsze , jest to raczej odbarwienie , a nie przebarwienie. Na razie obserwować, nie ma powodu do niepokoju. W przypadku nasilania się zmian chorobowych konieczna wizyta u specjalisty. Pozdrawiam