Przebarwienia na twarzy po opalaniu na solarium

Tydzień temu byłam w solarium a po wyjściu z niego pojawiły mi się przebarwienia na twarzy i do tego skóra całego ciała mnie swędzi, nadal mam wrażenie, że w dotyku jest ciepła, zaczęła mi schodzić skóra z bardziej delikatnych miejsc, z piersi. Czy może mi zejść skóra z twarzy wszytko wróci do normy? Aby rozświetlić i rozjaśnić skórę zrobiłam masaż twarzy z witaminą C i teraz zastanawiam się czy to w ogóle może nie zaszkodziło. Proszę o radę co robić?

Proszę udać się do lekarza poz lub dermatologa -możliwe,że doszło również do poparzenia i nastapiła jakaś reakcja alergiczna. Bez obejrzenia skóry nie jestem w stanie więcej doradzić

Dzień dobry,

Konieczna jest konsultacja u lekarza dermatologa.
Proszę mieć świadomość, że opalając się w solarium nie tylko naraża Pani swoją skórę na niekorzystne działanie promieni słonecznych, ale również na powstanie ciemnych plam- przebarwień. Może nawet dojść do poparzenia i pęcherzy więc zalecam stosowanie kremu z filtrem SPF50 i nie eksponowania twarzy bezpośrednio w stronę lamp solaryjnych czy też słońca. Kilkutygodniowa opalenizna nie jest chyba warta przebarwień, które z pewnością szybciej czy później powstaną a pozbycie się ich nie należy do prostych rzeczy.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Możliwe, że doszło do poparzenia. Powinna Pani koniecznie udać się do lekarza, który obejrzy stan skóry i dobierze właściwą terapię.
Do tego czasu polecam tylko preparaty łagodzące - allantan, panthenol. Należy też bezwzględnie unikać opalania i stosować krem z filtrem 50 spf.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska