Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przebarwienia po trądziku u 20-latki

Mam lekki trądzik, przed okresem są to małe gule w okolicy żuchwy nie do wyciśnięcia, a czasem wyskakują mi małe ropne pryszcze, nie mam zaskórników ani tłustej cery. Dermatolog przypisała mi Differin punktowo. Czy jeśli nie będę wyciskać i drapać ropnych zmian i guli to po smarowaniu differinem zejdą bez przebarwień, czy i tak zostaną czerwone ślady po nich? Czy mimo punktowego stosowania (nie chcę na całą twarz dawać) wyleczę się z trądziku?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Zmiany , które nie znikną po lekach można redukować za pomocą zabiegów laserowych lub peelingów. Pozdrawiam Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

Dzień dobry,

W przypadku gdy zostaną Pani blizny potrądzikowe zalecam skorzystać z lasera frakcyjnego CO2, którego seria zabiegów spłyci blizny. Wiązka lasera ,,dziurkuje" skórę tysiącami mikro kraterów, pozostawiając między nimi siatkę nieuszkodzonej tkanki, od której rozpoczyna się proces gojenia i regeneracji skóry.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Proszę starać się nie rozdrapywać krost,powstaną mikrouszkodzenia skóry -blizny. Można je pousuwać za pomocą laserów, peelingów medycznych.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny .

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy