Przebarwienia potrądzikowe u 20-latki

Witam. Rok temu miałam niewielki problem z trądzikiem. Głownie ropne krostki i zaskorniki zamknięte, jednak największym problemem były przebarwienia potrądzikowe. Po kuracji Epiduo i Skinoren problem znikł. W tym roku po długotrwałej pracy na słońcu pojawiły się niewielkie krostki. Martwi mnie jednak to, że przebarwienia zostały. Chciałabym umówić się na manualne oczyszczanie cery do kosmetyczki, jednak obawiam się, czy po wyciskaniu zaskórników nie pozostaną kolejne przebarwienia. Pozdrawiam

Prawidłowo oczyszczona skóra nie powinna dać przebarwień. Natomiast powinna Pani stosować na skórę kremy z filtrami o SPF co najmniej 30+. Przy cerze wrażliwej, skłonnej do zmian trądzikowych trzeba bardziej starannie chronić ją przed złym wpływem słońca.

Najbardziej wskazany jest kontakt z Dermatologiem lub Lekarzem medycyny estetycznej, który ostatecznie doradzi czy w Pani przypadku skuteczniejsze będzie oczyszczanie manualne czy też kuracja za pomocą peelingów medycznych. Aby uniknąć dalszych przebarwień proszę codziennie stosować wysoki filtr.