Przebarwienia wypełnienia zęba na zasadzie wiązania chemicznego

Witam, czy wypełnienie złamanego w 1/3 zeba jedynki "na zasadzie wiązania chemicznego"( tak mówiła dentystka, nie wiem co to oznacza) moze wypaść/ukruszyc sie/ przebarwic sie ? DZiekuje i pozdrawiam

Chemicznie wiążą głównie materiały tymczasowe. Ostateczna odbudowa zęba z kompozytu wymaga utwardzenia światłem. Dopiero wtedy jest gwarancja że wypełnienie nie wypadnie.

Wszystkie wypełńienia i odbudowy również protetycznemocuję się na zasadzie wiązania chemicznego , nie ma innego sposobu i nie było , jedynym mechanicznym połączeniem było zastosowanie amalgamatu , pozatym nie ma innego sposobu