Przebarwienia zębów u 24-letniej kobiety

Ostatnio zauwazylam na dziasle jakby przeswitujace zeby badz plamki I na lewym poliku od dziasla jaka kreske zakonczona kropka biala co to moze byc

Kreska na policzku to najprawdopodobniej liea alba - biała pozioma linia na błonie śluzowej policzka na wysokości kontaktu zębów górnych z dolnymi. Kropka na końcu to najprawdopodobniej ujście ślinianki. Obie te rzeczy nie są chorobami i nie wymagają leczenia. Zęby z wiekiem robią się coraz bardziej przezroczyste, ponieważ są bardziej zmineralizowane (twardsze). Często brzegi przednich zębów są zupełnie przezroczyste. To również nie jest choroba i nie wymaga leczenia.