Przebarwienie na twarzy po solarium

Witam! Mam 24 lata i jestem kobietą. 5 lat temu byłam 1 raz na solarium i od tego czasu mam na twarzy w okolicy ust i na brodzie jaśniejszą skórę, która się nie opala tak, jak reszta ciała. Ostatnio zauważyłam, że jaśniejsza skóra jest także obok nosa i się martwię, bo coraz bardziej to widać. Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Po narażeniu na promieniowanie mogą pojawić się przebarwienia, które niestety są trudne do usunięcia. W Pani przypadku korzystanie z solarium jest przeciwskazane, trzeba się również zastanowić czy w podobny sposób Pani skóra nie reaguje na promieniowanie słoneczne i czy nie jest konieczne stosowanie odpowiednio wysokich filtrów. Natomiast opisywane przez Panią objawy nie wskazują na infekcję grzybiczą. Zachęcam do wizyty u dermatologa.

Pozdrawiam