Przebarwienie zęba po jego wynerwieniu

Mój ząb jest wynerwiony, wypadło wierzchnie uzupełnienie i po dłuzszym czasie ząb od dziąsła zrobił sie brzydkiego koloru, brunatnego. Co to oznacza? czy ten zab nadaje sie tylko do usunięcia?

Ząb po usunięciu nerwu i prawidłowym przeleczeniu kanałowym zmienia nieco kolor. Jeżeli wypadło wypełnienie wszystko wskazuje na to,że przebarwienie pochodzi z próchnicy. Czy ząb nadaje się do leczenia czy do usunięcia może rozstrzygnąć stomatolog po obejrzeniu i ew. wykonaniu rtg.Pozdrawiam