Przebicie błony bębenkowej i szum w uchu

Mój syn 17 czerwca br przebił mi błonę bębenkową podczas zabawy. Lekarze stwierdzili że muszę czekać aż sama sie zrośnie. Nadal nic nie słyszę oprócz szumu. Moje pytanie dotyczy lotu samolotem, czy mogę latać ? Mam zaplanowane wakacje i zależy mi na tym aby polecieć, jak zabezpieczyć sie na czas lotu? Czy może być to groźne dla mojego ucha, pogorszyć jego stan? Z góry dziękuje za udzielenie informacji

Proszę Pamiętać o niemoczeniu wodą ucha z perforacją - może dojść do zapalenia ucha środkowego.

CZas zamknięcia się perforacji do 6 m-cy, jeśli jednak się nie zamknie konieczny będzie drobny zabieg operacyjny.

Perforacje błon bębenkowych z reguły leczymy operacyjnie jak najszybciej, nie wiem na jakiej to wsi zalecili Wam czekać. Syn przed wyjazdem na wakacje winien być zbadany przez dobrego otolaryngologa zajmującego się mikrochirurgią uszu. Syn wakacji jaszcze ma przed sobą kilkadziesiąt a słuch ma jeden na całe życie.