Przebicie błony bębenkowej po uderzeniu

Zostałem przebadany przez laryngologa, który stwierdził przebicie błony bębenkowej po uderzeniu w ucho. Dostałem od niego skierowanie do ortopedy na urazówke, w celu prześwietlenia, z którego zdjęcie mam pokazać w pon. laryngologowi. Ortopeda po uzyskaniu informacji, iż urazu doznałem tydzień wczesniej stwierdził, że nie ma podstaw, żeby mnie przyjąć i odesłał do neurologa. Ten zrobił tomograf jednocześnie ostrzegając, że zdjęcie może okazać się bezużyteczne dla laryngologa. Czy miał rację?

To jakaś paranoja skoro mówisz prawdę i czegoś nie zrozumiałeś i nie przekręcasz nieświadomie. Miał rację, laryngolog otoskopowo powinien postawić ostateczną diagnozę czy jest perforacja czy jej nie ma i wdrożyć odpowiednie leczenie. Tomografia to w tym przypadku bezsens.Każdy dzień opóźnienia leczenia perforacji błony bębenkowej to ryzyko niedosłuchu na całe życie. Ktoś z tym laryngologiem powinien porozmawiać i zalecić mu doszkolenie się. Może sam z nim porozmawiaj i pokaż mu mój link i zapytaj dla czego?