Przebieg gojenia dziąsła po usunięciu zęba

Witam, Po usunięciu dolnej szóstki nie specjalnie uwazalam na to co jem. Czy możliwe aby resztki jedzenia dostały się do "skrzepu"/otwartej rany? Minęły 4 dni, wciąż biorę antybiotyk i plukam buzie specjalnym plynem antybakteryjnym. Na powierzchni rany dostrzegam cos jasnego, jakby resztki jedzenia..? Czy możliwe jest aby rana "zasklepiała się" wraz z drobinkami jedzenia? Jak powinna wyglądać prawidłowa rana? Jak poznać ze dobrze się goi bądź kiedy i jakie byłyby objawy infekcji?Pozdrawiam

prawdopodobnie gojenie przebiega prawidłowo. Jeżeli bezpośrednio po usunięciu przestrzegała Pani zaleceń lekarza i skrzep nie został wypłukany, to białawy kolor może oznaczać, że na powierzchni skrzepu, pojawił sie włóknik, czyli tak powinno być.