Przebieg leczenia policystycznych jajników

Proszę o konsultację z ginekologiem w kwestii policystycznych jajników, jak to się leczy. Nie potrzebuję konsultacji z dietetykiem, córka ma już ustaloną dla siebie dietę indywidualnie z uwzględnieniem alergii i nietolerancji na laktozę i prawdopodobnie też fruktozę, nie może też brać leki Np. Costagnus bo zawierają też w/w cukry

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Leczenie zespołu publicystycznych jajników jest leczeniem objawowym - leczenie przyczynowe obecnie nie istnieje. W celu zapewnienia regularności cykli miesiączkowych zalecane jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, które dodatkowo wykazują również korzystny wpływ na stan skóry (zmniejszenie trądziku) oraz hirsutyzm. W przypadku chęci zajścia w ciążę, ze względu na występowanie w tym zespole cykli bezowulacyjnych, zwykle konieczne jest zastosowanie środków fatmakologicznych stymulujących owulację. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos Konieczna jest oczywiście wizyta u lekarza ginekologa, który zaproponuje właściwe leczenie. Pozdrawiam.