Przebieg leczenia zapalenia oskrzeli u 5-latka

Witam. Mój syn zachorował 3 tygodnie temu - kaszel, katar bez gorączki - po 2 tyg, poszedł do przedszkola ( 5 latek ) dwa dni i znów to samo - po wizycie u pediatry żona usłyszła "zapalenie oskrzeli" = fakt chrobot w klayce było słychać i wysoka goraczka około 39,5 st.- teraz ma 4 dni zastrzyki ( Biofuroksym 750 mg ) a potem Zinnat. Jest 3 dzień po zastrzykach ( 2 x dziennie ) i nie widzę poprawy - tylko gorączka ustąpiła ! czy to jest dobry kierunek leczenia???

Witam,
do leczenia farmakologicznego proszę zastosować fizjoterapię oddechową. Można wprowadzić inhalacje z leków rozrzedzających, następnie drenaż (3 dni po ustąpieniu stanu zapalnego): ręczny lub przy użyciu oscylatorów PEP. Odpowiednia toaleta drzewa oskrzelowego pomoże w ewakuacji zalegającej wydzieliny.
Proszę zgłosić się do fizjoterapeuty zajmującego się rehabilitacją pulmonologiczną, który przeprowadzi instruktaż w zakresie wykonywania inhalacji, drenażu, technik efektywnego kaszlu.
Pozdrawiam serdecznie