Przebieg operacjii odbarczania oczodołów

Witam ! Chciałąm zasięgnąć informacji nawiązując do wcześniej zadanego już pytania . Czy mogę dowiedzieć się czegoś więcej na temat przebiegu operacjii odbarczania oczodołów . Na czym dokładnie polega taki zabieg?.Jakie jest ewntualne ryzyko komplikacji i jakie mogą być to komplikacje?. Jak długo trwa taka operacja ? . Pozdrawiam serdecznie . Emilia .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dekompresja oczodołu jest operacją polegającą na częściowym usunięciu jednej lub kilku jego ścian kostnych. Dzięki temu możliwe staje się przemieszczenie tkanek pozagałkowych do przestrzeni okołooczodołowych, zmniejszenie ciśnienia w oczodole oraz poprawa odpływu krwi żyl nej i chłonki z oczodołu. W efekcie dochodzi do zmniejszenia wytrzeszczu, zmniejszenia ucisku tkanek oczodołu na nerw wzrokowy oraz zmniejszenia ich obrzęku. Jak każdy zabieg niesie za sobą ryzyko komplikacji. Wszelkie wątpliwości wyjaśni lekarz prowadzący podczas pobytu w szpitalu.