Przebieg standardowej wizyty u kardiologa

Czeka mnie pierwsza wizyta u kardiologa (w związku ze szmerami które wykrył u mnie lekarz rodzinny). Chciała bym wiedzieć jak wygląda tak standardowa wizyta i jak się do niej dobrze przygotować.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie musi się Pani szczególnie przygotowywać do konsultacji. Zostanie Pani zmierzone ciśnienie i wykonane EKG. Lekarz dokładnie osłucha serce i ewentualnie zleci badania obrazowe, jeśli uzna je za konieczne. Poza tym porozmawia z Panią o chorobach przebytych i przewlekłych, o przyjmowanych lekach oraz o wywiadzie rodzinnym.