Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przebieg wizyty u endokrynologa

Witam. Chcialam zapytac o przebieg wizyty u endokrynologa,jak taka wizyta wyglada. ? Podejrzewam u siebie nadczynnosc tarczycy,ale rowniez chcialabym aby zbadal mnie takze w kierunku ginekologii,jajniki,mednica poniewaz lecze sie na torbiel jajnika. Jak beda wygladac badania pod tym katem. ? Usg tarczycy to wiem,a czy bedzie badani ginekologiczne. ? Czy moja ginekolog ze szpitala wypisze mi skierowanie do endokrynologa jesli powiem jej ze podejrzewam nadczynnosc tarczycy. ?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Witam Panią,

Niestety jeśli będzie to wizyta "na tzw. NFZ", to taka wizyta trwa ok 10-15 minut, takie mamy w Polsce realia. W czasie wizyty zostanie Pani zbadana - w kierunku objawów nadczynności tarczycy. Jeśli chodzi o endokrynologię ginekologiczną, to podejrzewam,że lekarz nie zleci Pani badań w tym kierunku na 1 wizycie, bo wtedy koszt diagnostyki na takiej wizycie kilkukrotnie przekraczałby kwotę, jaką NFZ płaci za poradę poradni mającej podpisany z nim kontrakt. Endokrynolog nie wykonuje typowego badania ginekologicznego, takiego jak wziernikowanie pochwy. Niektórzy (nieliczni) wykonują usg ginekologiczne w kierunku PCOS, ale to raczej w gabinetach prywatnych.Jeśli Pani ginekolog uzna, że faktycznie ma Pani nadczynność tarczycy, to bez problemu powinna Pani wystawić skierowanie do endokrynologa, chyba, że będzie miała mnóstwo pacjentów, to wtedy odeśle Panią po skierowanie do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0

Nie Te pytania to wyraz niepokoju i nerwicy ale to nie nadczynność tarczycy. torbiel jajnika to pieprzyk na jajniku lub pozostałość po owulacji. Pytania = do Lekarza Med. Rodzinnej

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy