Przebieg zabiegu ekstrakcji ósemki

Pytanie o ekstrakcję ósemki. Moja dolna ósemka, pcha się na świat ;), ale brakuje miejsca. Większość (jakieś 80 % zęba widać tzn. chodzi mi o górę zęba (nie wiem jak nazwać poprawnie), pozostałe 20 % opiera się lekko o 7 przez co nie wyjdzie raczej. Tutaj moje pytanie czy w takim przypadku zabieg rownież polega na rozcięciu dziąsła czy obejdzie się bez rozcięcia i można jakoś od góry dzięki widocznej koronie? Jak wygląda zabieg w takim przypadku?

Na Pana pytania można odpowiedzieć na podstawie badania oraz RTG OPG. Niestety podstawie samego opisu pomóc nie mogę. Konieczna wizyta w gabinecie stomatologicznym - lekarz odpowie na wszystkie Pana pytania.

Proszę się nie martwić techniką usuwania zęba jeżeli są wskazania- pozostawić problem specjaliście i zaufać mu.Na pewno nie zrobi niczego niepotrzebnego,a Pan szybko zapomni o problemie.