Przebieg zabiegu usunięcia polipa z szyjki macicy

Mam 66 lat, i niewielki polip w szyjce macicy . Lekarz zaproponował usuniecie , czy zabieg może wykonać lek. ginekolog prywatnie w swoim gabinecie lekarskim stosując znieczulenie miejscowe ? Jeśli tak na czym polega znieczulenie miejscowe w którym miejscu podaje się zastrzyk?? czy nie grożą powikłania ? W Szpitalu zabieg taki na NFZ wykonuje się tylko w znieczuleniu ogólnym którego chciałabym uniknąć z powodu znacznych obszarów niedokrwiennych w mózgu.

Witam,
zabieg usuwania polipa szyjki macicy połączony jest zwykle z łyżeczkowaniem kanału szyjki macicy oraz (w Pani przypadku) jamy macicy.
Wykonuje się go w krótkim (10-15min) znieczuleniu dożylnym w asyście anestezjologa.
Decyzje o sposobie usuwania polipa musi podjąć lekarz ginekolog po zbadaniu Pani.

Pozdrawiam

można to zrobić bez znieczulenia nawet miejscowego.Usunięcie polipa kanału szyjki nie boli. Pózniej zamiast łyżeczkowania można zrobic biopsje aspiracyjną jamy macicy tez bez znieczulenia . Taki zabieg wykonuje sie ambulatoryjnie czyli w gabinecie