Przebudzenia co 2 godziny w nocy u 4,5-miesięcznego dziecka

Witam,moim problemem jest sen mojego 4,5 miesiecznego synka. karmie go piersia i od jakiegos miesiaca budzi sie w nocy co ok 2 godziny, a ostatnio nawet co 1 - 1,5 godz. Zawsze wtedy podaje mu piers bo inaczej nie jest w stanie zasnac tak jakby byl glodny,ale ssie krotko. Czy moj pokarm nie jest w stanie go nasycic zeby przesypial dluzszy czas albo mial chociaz jedna dluzsza przerwe na sen? Prosze o pomoc.

Milena Lubowicz

Tak małe dziecko może się jeszcze często budzić. Nie musi to oznaczać, że jest głodne, tym bardziej, że ssie krótko. Może to być związane z potrzebą bliskości i przytulenia, a takim maluszkom właśnie ssanie oraz zapach matki zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli ma Pani poczucie, że to kwestia głodu proszę spróbować podać dziecku na kolację łyżeczką trochę kaszki bezglutenowej.
Pozdrawiam