Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przebudzenia w nocy i koszmary senne

Mam 25 lat. Studiuje i w ostatnim czasie budze sie dosc czesto w nocy i mam koszmary i tak jest od paru miesiecy. Jak sobie z tym poradzic ?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Kilka prawd na temat bezsenności

Dzień dobry!

Czy wiąże Pani te koszmary senne z jakimiś wydarzeniami ze swojego życia? Jakie były dla Pani ostatnie miesiące i wcześniej? Czy pojawiają się inne niepokojące objawy?

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
63 poziom zaufania

Witam, koszmary nocne zazwyczaj swoją treścią nie nawiązują wprost do codziennego życia i związanych z nim problemów. Jednak mają wpływ na nasze emocje i samopoczucie. Dlatego warto zastanowić się jak minęły Pani ostatnie miesiące, czy wydarzyło się coś ważnego w Pani życiu? W uporaniu się z trudnymi emocjami na pewno pomoże rozmowa ze specjalistą, psychologiem/psychoterapeutą. Pozdrawiam serdecznie Monika Prus

0

Może być to spowodowane stresem, który skumulował się w ostatnim czasie. Bądź inną trudną sytuacją, która się pojawiła w przeciągu ostatnich dni. Trudno powiedzieć co może Pani zrobić, gdyż absolutnie nie podała Pani choćby "tropu" gdzie może leżeć źródło trudności. Proszę spróbować słuchać przed snem treningu relaksacyjnego Jacobsona. Jeżeli nie pomoże - proszę udać się na konsultację psychologiczną, podczas której - po osobistej rozmowie z większą ilością szczegółów - terapeuta będzie mógł zaproponować metody leczenia. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy