Przebyta toksoplazmoza a 13. tydzień ciąży

Witam. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam na drugiej wizycie aby wraz z lekarzem omówić wyniki badań krwi. Wszystkie są w normie oprócz Toxoplazmozy IgM wyszło 0,496 natomiast IgG >650. Od lekarza dowiedziałam się tylko ze mam przebyta toxoplazmoze. Ale nie wiem czy w chwili obecnej zagraża to dziecku? Gdy zapytałam o to lekarza najpierw rzucił to mimo uszu a później powiedział ze wysyła mnie na USG prenatalne i zobaczymy no i wypisal m. Bardzo się denerwuje dziecko Proszę o pomoc

Proponuję lekturę na: http://portal.abczdrowie.pl/toksoplazmoza-igg-igm.

Proszę sprawdzić w wydruku z lab., czy IgM 0,496 jest interpretowane jako wynik ujemny, czy wątpliwy, czy dodatni.
Ujemny IgM oznacza, że najpewniej nie ma aktywnej infekcji.
Dodatni IgM może wskazywać na aktywną w tej chwili infekcję toxo, ale dodatni IgM może też utrzymywać się z surowicy krwi przez 2 lata od przebytej infekcji.
Dodatni IgG (nawet >650) świadczą o przebytym kontakcie z toxo.

Można posiłkować się dodatkowymi badaniami laboratoryjnymi tj. awidność IgG dla toxo.
Wysoka (taki opis z lab) awidność oznacza dawno przebytą infekcję, zaś niska awidność może oznaczać aktywną infekcję teraz, a więc potrzebę leczenia.