Przebyty nowotwór nerki z przerzutami na płuca a e-papierosy

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące e-papierosów. 13 lat temu chorowałem na nowotwór nerki z przerzutami na płuca. Operacja się udała. Regularnie uprawiam sport i przewyzszam kondycją rówieśników którzy nigdy nie chorowali. Czy mogę używać epapierosa? Czy może mi jakoś szczególnie zaszkodzić niz innym w związku z moimi przejsciami? Z gory dziękuję za pomoc:) pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, dotychczas nie wykazano, aby wraz ze stosowaniem e-papierosów do organizmu dostawały się niebezpieczne rakotwórcze substancje, jak w przypadku papierosów tradycyjnych. Nie dysponujemy wiedzą popartą wieloletnimi obserwacjami, ale obecnie nie ma przeciwwskazań do stosowania e-papierosa w Pana przypadku.