Przebyty zator płucny a stosowanie Xarelto

Witam, jestem po przebytym w czerwcu zatorze płuc, obecnie biorę xarelto 20 mg 1x dziennie, proszę o interpretację wyników w kierunku trombofilli, mutacja czynnika v leiden i protrombiny 20210A nieobecna, białko C 109%, wolne białko S 95%, antytrombina 111%, czynnik VIII 127%, antykoagulant toczniowy (test przesiewowy)1,3, . Czy jestem obciążona genetycznie, czy tabletki na krzepliwość będę musiała brać na stałe, czy też tylko pół roku? pozd.

Piotr Pilarski

Wyniki są prawidłowe. Najprawdopodobniej nie będzie musiała Pani brać tego leku przez całe życie jednak zależy to od lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.