Przebyty zespół stresu pourazowego

Jestem po przebytym zespole stresu pourazowego.W kartach Tarota wyszło mi,że grzęznę w schematach I to jest u mnie uporczywe.Chyba potrzebuje pomocy specjalisty.Gdzieś widziałam na tym portalu definicję ,wytłumaczenie tej przypadłości która się mnie trzyma.Proszę o wytłumaczenie tego co mi jest z tymi trzymający mi się mnie utartych schematami a najlepiej o ich definicję tak abym wiedzieć jak sobie pomóc i czy specjalista pracujący w nurcie psychodynamiczny może mi w tym pomóc.

Pozdrawiam

Witam Panią. Diagnozę stresu pourazowego rozpoznaje specjalista. Proszę przede wszystkim zgłosić się do kontaktu bezpośredniego. Po rzetelnej diagnozie możliwa jest właściwa terapia. Z dostępnych na rynku polskim podejść ma Pani do dyspozycji podejście poznawczo-behawioralne (np. Protokół Przedłużonej Ekspozycji) oraz psychofizjologiczną metodę leczenia objawów traumy pod nazwą Somatic Experiencing. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Najlepiej jeśli umówi się Pani na wizytę do psychoterapeuty. Zespół stresu pourazowego, czy też utrwalone, podświadomie/nieświadomie, powtarzane pewne wzorce funkcjonowania/schematy są wskazaniem do psychoterapii. Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym będzie właściwym wyborem.
Jeżeli będzie Pani chciała, mogę zaproponować wizytę u mnie w prywatnym gabinecie w Katowicach.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna
tel.501095234
www.psycholog-psychoterapeuta.com

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
metodami, które mają dużą skuteczność w pracy z PTSD są techniki poznawcze i behawioralne (np. desensytyzacja) czy techniki EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Metoda ta odznacza się dużą skutecznością, przede wszystkim w zmniejszeniu lęku i unikania sytuacji, miejsc oraz osób. Dobre efekty wspierające terapię przynosi również relaksacja. Takie formy łagodzenia napięcia jak: wizualizacja, medytacja, wysiłek fizyczny mogą z powodzeniem poprawić kondycję psychiczną.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl